Doniczki ceramiczne można łatwo przyozdobić, nanosząc aplikację spray’em

Kwiatki uprawiano od zawsze

Donice są niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu florystycznego. Po doniczki ogrodowe sięgają też panie domu, dla których kwiaty nierozerwalnie kojarzą się z domem. W nim kwiaty uprawiano od zawsze: na działce, w ogrodzie przydomowym, na parapecie okiennym, na balkonie.

Ilości są dużo mniejsze aniżeli

Kwiaty stanowią najprostszy sposób na ożywienie mieszkania, nadania mu piękna. Ponadto rośliny ozdobne produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Choć ilości te są dużo mniejsze niż w przypadku dorodnego drzewa, to jednak kilkanaście kwiatów w domu albo kilka w pomieszczeniu poprawiają cyrkulację powietrza. Dzięki obecności kwiatów lepiej się oddycha, zwłaszcza nocą.

Kwiatach wszyscy ludzie odpoczywają

Ponadto uprawa roślin ozdobnych jest pasją, hobby, sposobem na relaks, oderwanie się od trudów codzienności. Przy kwiatach ludzie odpoczywają. Uprawa kwiatów uczy również systematyczności i wytrwałości. Trzeba je ciągle doglądać i przede wszystkim podlewać. Dlatego kwiaty kupuje się nieraz dzieciom, by nauczyć ich pożądanych w życiu cech.

Mężczyźni co najwyżej nabywają im

Kwiaty kojarzą się z czymś pięknym, ze zmysłem estetycznym. Ponieważ głównie panie go mają, to one zajmują się domową uprawą roślin ozdobnych. Panowie co najwyżej kupują im doniczki ceramiczne, nawóz, ziemię torfową i preparaty odżywczo-pielęgnacyjne (tzw. zasilacze).

W celach dekoracyjnych najchętniej kupowane są doniczki ceramiczne. Łatwo jest je przemalować albo nanieść na nie jakąś aplikację za pomocą spray’u.